Jak si stromy povídajíPříběh malého Doubka Vroubka, který se vydává hledat svého tátu. Na své cestě poznává, jak to v lese chodí. Zjišťuje, že v lese nežije pouze on sám, ale spousta jiných stromů a také zvířat. Potká břízu Betulu Pendulu a dozví se, proč je taková samotářka. Zažije horkou chvilku, když buky zaútočí na jeho děda - moudrého Duba Zuba - aby ho svými kořeny připravili o vodu.

Zachrání Doubek Vroubek svého dědečka od zlých buků a najde nakonec svého tátu? A pomůže mu lesní internet, který stromům za jejich cukr zprostředkuje Houba Lesů Chlouba?

To vše, a ještě mnohem víc, zjistíte v jedné z nejvýraznějších pohádek našeho divadla! 

Příběhem ze života stromů provází diváka zkušený lesník Šubrt. Stromy důvěřují jemu a on jim, a proto si spolu mohou povídat. Tuto svou dovednost předává dětem a nabádá je, aby měly v lese nastražená ušiska a otevřená srdciska, aby slyšely, jak si stromy povídají.

Výpravná loutkově - činoherní pohádka pro dva herce a spoustu velkých loutek, plná písní a ponaučení. Volně inspirovaná knihami P. Wohllebena (Tajný život stromů, Moudrost lesa ad.). Určená je dětem ve věku od 3 - 10 let. Hodí se do mateřských škol, kulturních kulturních zařízení i pro venkovní scénu.

  • Autor textu : Konrád Popel
  • Režie: Konrád Popel
  • Výprava a loutky: Alžběta Hanzlová
  • Hudba: Ladislav Mrlík
  • Produkce: Valérie Charvátová
  • Hrají: P.P. Procházka a Valérie Charvátová

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje a Statutárního města Prostějov.