Policejní pohádkaPolicie řeší další zapeklitý případ. Ve vašem městě se zčista jasna objevil drak! Nikoho sice neohrožuje, ale co ve městě s drakem, že? V útulku pro pejsky ho nechtějí, na to je moc velký a má moc hlav. Tak se o něj postará dobrosrdečný policejní strážník. Stojí ho to nemalé úsilí, postarat se o draka, lidi se ho bojí a policistova kariéra je ohrožena. Jenže z draka se vyklube začarovaná princezna. Co všechno se přihodí, když se policista zamiluje do draka? To vše se dozvíte v naší Policejní pohádce.

Inspirací k původní autorské pohádce posloužila Čapkova Velká policejní pohádka a příběh je přenesen na současnou policejní stanici ve vašem městě. Inscenace má pevný základ v originálním a na míru psaném textu, je zde kladen důraz na mluvené slovo a nevšední práci s loutkou a předmětem.

Akční, loutkově - činoherní pohádka pro jednoho herce a spoustu loutek, zábavy a legrace. Určená je dětem ve věku od 3 - 10 let, ale pobaví i starší sourozence a rodiče. Hodí se do mateřských škol, kulturních kulturních zařízení i pro venkovní scénu.

  • Autor textu na motivy pohádky K. Čapka: Konrád Popel
  • Režie: Konrád Popel
  • Výprava a loutky: Jana Černá
  • Produkce: Valérie Charvátová
  • Hrají: P.P. Procházka

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti NADACE ŽIVOT UMĚLCE, Olomouckého kraje a Statutárního města Prostějova.